Логопедична група – для діток, які мають порушення у мовленні (4 – 6 років)

Логопедична група - для діток, які мають порушення у мовленні (4 - 6 років)

Навчально-виховний комплекс «Гармонія» пропонує записати дитину у спеціальну логопедичну группу для вихованців від 4 до 6 років з порушеннями мовлення.

Логопедична група в дитячому садку необхідна для того, щоб малюк виріс розвиненим і комунікабельним та вмів добре висловлювати свої думки. Найчастіше про якість мовлення своєї дитини батьки замислюються ближче до початку шкільного навчання. Вважається, що певні помилки у вимові звуків для 2-4-річного малюка – цілком нормальне явище, однак, якщо і в 5-річному віці складно зрозуміти, чого хоче дитина - на це варто звернути увагу.

У логопедичних групах дитині допоможуть поставити відсутні звуки і виправити неправильно вимовлені фонеми,  збагатити словниковий запас, розвинути сприйняття та зв'язне мовлення і навчать граматично правильно оформлювати свою мову.

Для логопедичних груп розроблено особливий режим дня, який відрізняється від звичайного. В кожній логопедичній групі окрім вихователя є також логопед. Логопед щодня проводить з дітьми розвиваючі загальні, індивідуальні та групові заняття під час яких діти навчаються правильно вимовляти звуки, роблять артикуляційну гімнастику, та виконують різні вправи для розвитку мовного апарату.

Вихователі у логопедичних групах також приділяють особливу увагу вивченню букв і звуків, вчать дітей читати, писати  та іншим важливим навичкам, що знадобляться вихованцю для вступу до школи.

Розвиток мовлення є вкрай важливим для формування вищої психічної діяльності у дитини. Відставання у розвитку мови неминуче спричинить інші труднощі у майбутньому. Саме тому своєчасна кваліфікована допомога допоможе вашій дитині швидко наздогнати ровесників і успішно оволодіти знаннями в подальшому житті. Однак, на будь-яку корекцію потрібен час і зволікати з виправленням недоліків у мовленні дитини не можна ні в якому разі.

Батькам треба розуміти, що дефекти мовлення не проходять самі собою без регулярних логопедичних занять. Крім того, у 4-5 років діти самі починають помічати вади у вимові та, найчастіше, болісно їх переживають. Це може виражатись у небажанні розмовляти, униканні слів з важкими звуками, дратівливій поведінці і відмові відвідувати дитячий садок, а згодом і школу. У малюків виникає відчуття власної неповноцінності, а іноді і страх перед кепкуванням зі сторони однолітків. Тому навчити дитину правильно говорити і впоратися з її недоліками набагато легше в дошкільному віці.

Якщо у дитини є порушення мовлення, але батьки відмовляються вжити відповідних заходів - наслідки можуть бути сумні. Порушення мовлення буде переслідувати дитину і в школі, заважаючи вчитися, і після її закінчення. Згодом вони можуть навіть вплинути на вибір професії. Дитина не зможе сама подолати недоліки, тому в даній ситуації допомога логопеда та батьків є обов’язковою.

Дуже важливо, щоб до 6-ти років у дитини сформувалася чітка та зрозуміла вимова. Це допоможе їй в школі відчувати себе більш розкуто, легше  знаходити друзів і не соромитися відповідати на уроках.

У навчально-виховному комплексі «Гармонія» з дітьми працюватимуть досвідчені вихователі з педагогічною освітою, а також вчитель-логопед та дефектолог. З малюком щодня проводитимуться корекційно-розвиваючі заняття, спрямовані на покращення уваги, пам'яті, мислення, загальної та дрібної моторики і дихання. У логопедичній групі дитина також зможе підготуватись до школи і навчитись слухати педагога.