Підготовка до школи (ранкові, денні, вечірні групи та групи вихідного дня)

Ваша дитина в цьому році йде в перший клас? Вітаємо! Та чи готова вона до школи і до тих навантажень, з якими їй доведеться зіткнутися?

Звісно ж, будь-які небайдужі батьки десь з чотирьохрічного віку дитини починають замислюватись про школу і підготовку до неї своєї дитини. Адже школа - це не лише інтелектуальний розвиток, це значний крок в організаційному і соціальному житті дитини. Зрозуміло, що цей крок не слід робити занадто швидко та різко, бо це може налякати дитину, привести до стресу та навіть психологічної травми. Для того, щоб дитина адекватно й позитивно сприйняла нові, незнайомі для неї обставини й успішно занурилась у шкільне життя, потрібно м'яко і плавно підвести її до цього.

В школу краще йти, маючи в запасі певні “інструменти”, відпрацьовані навички, які полегшать сприйняття дитиною надзвичайно великої кількості нових явищ та інформації. Серед таких “інструментів” - увага, вміння концентруватись, здатність приділяти час для навчання, а також вміння слухати й виконувати словесні доручення дорослого. Крім цього дитина повинна бути самостійною у всьому, що стосується її особистих потреб: наприклад, вміти відрізняти “своїх” від “чужих” і обережно ставитись до незнайомців. Розвиток цих навичок дасть вашій дитині можливість максимально плавно адаптуватися до шкільного середовища, де важливу роль грають не тільки читання й каліграфія, а вміння бути уважним, вчасно реагувати на слова й вказівки вчителя, підлаштовуватися під шкільний режим, знаходити спільну мову з однокласниками, виконувати вимоги шкільної програми.

Зараз малюки живуть у швидкоплинному та метушливому світі інформаційної доступності, тому вони, звісно ж, відрізняються від своїх батьків. Надзвичайно важливо враховувати особливості навколишнього світу, а також те середовище, в якому діти існують зараз, а також явища, з якими їм доведеться зіткнутися в процесі розвитку за шкільною партою.

Існують спеціальні тести для перевірки готовності дитини до нового середовища. Вони враховують цілу низку чинників. По-перше, важливим є стан фізіології дитини - фізіологічні системи організма повинні набути властивостей, що забезпечать необхідний рівень дієздатності дитини в умовах помірного розумового та фізичного навантаження. Фізіологічна зрілість обумовлює вміння контролювати свою поведінку, посидючість, навчання письму. По-друге, в дитини повинно виникнути бажання вчитися: гра повинна перестати вдовольняти її інтелектуальні потреби, і провідна діяльність дитини з ігрової має перейти у навчальну. І по-третє, в майбутнього школяра повинна сформуватися соціальна позиція: знання і вміння слідувати встановленим й чітким правилам поведінки.

Спостерігаючи за своєю дитиною, багато хто із батьків думає, що їх дитина ще не готова до школи. В деяких випадках це пов'язано не з реальним станом речей, а з підсвідомим бажанням батьків продовжити дитинство свого малюка, а також неадекватне сприйняття ними реалій сучасного шкільного життя, які грунтуються лише на їх спогадах про власні шкільні роки. Зорієнтуватися в сучасному освітньому процесі і адекватно визначити ступінь готовності вашої дитини до школи вам допоможуть кваліфіковані спеціалісти. Наші фахівці оцінять психофізіологічну готовність вашої дитини до школи, а також адаптують її інтелектуально та фізично. Для цього в навчально-виховному комплексі “Гармонія” існують групи з дошкільної підготовки - денні, вечірні та групи вихіднього дня.