Сучасні танці

Сучасні танці

Досягнути гармонії із собою та своїм тілом є надзвичайно важливим завданням, як для дорослих, так і для дітей. У ранньому віці у дітей формується хода, постава та моторика, гнучкість та координація. І що може краще допомогти у досконалому оволодінні своїм тілом, як не заняття танцями?

Танець - це реалізація спонтанного сприйняття дитиною музики. Уроки танців розвивають не лише спортивні чи творчі здібності дитини. Вони є чудовим методом профілактики захворювань опорно-рухової системи, тренування м'язової пам'яті і вестибулярного апарату.

Якщо ви вважаєте, що хист до танців властивий лише рухливим дітям - так званим “енерджайзерам” - знайте, що це не так. Дуже часто трапляється зовсім навпаки: сором'язлива дівчинка чи мовчазний хлопчик під час танцю може різко змінитися. Адже танець - це ще один спосіб самовираження, ще одна мова - мова жестів - якою маленька людина може показати себе світові й передати свої відчуття, свій настрій, своє бачення всього, що її оточує.

Заняття танцями - це, в першу чергу, оздоровча практика, що дозволяє маленькому організму гармонійно розвиватися, підтримуючи баланс тіла та думок. Під час вивчення різноманітних па, малюк тренує свої м'язи та суглоби, зміцнюється його дихальна, нервова, серцево-судинна система, покращується обмін речовин. Намагаючись в танці правильно скоординувати свої рухи, малюк водночас наводить лад і в думках - для його виконання потрібно одночасно концентруватися на різних речах: слухати музику, думати про наступний крок, зважати на партнера. У танці гармонійно розвиваються обидві півкулі мозку: під час повторювання рухів за хореографом - логіка, а під час імпровізації - образне мислення. Також розвивається пластика, відчуття ритму і музичний слух, з'являються задатки акторської майстерності.

Як бачимо, танці дають дитині дуже багато. Саме тому, позаймавшись деякий час, діти-танцюристи починають виділятися з-поміж своїх однолітків. Активний фізичний розвиток - тренування м’язів, гнучкості та витривалості - не лише сприяє формуванню красивої будови тіла, а й стимулює розумове й психологічне дорослішання. Разом із навичками образної та рухової пам'яті, концентрації, діти вчаться долати труднощі, працювати злагоджено з партнером чи командою. Розвиток здібностей до комунікації відбувається, коли діти вчаться взаємодіяти одне з одним в незвичних, нетипових, нестандартних ситуаціях.

Зацікавленість до танцю проявляється ще в ранньому дитинстві, коли малюк починає кумедно рухатися під улюблену музику з обожнюваних мультфільмів. Надзвичайно важливо не втратити цей запал, а розвинути його, виплекати й перетворити у справжню майстерність. У ранньому віці немає нетанцюючих дітей - танцювати полюбляють всі. Спершу, кожен танцює так, як уміє, відчуває. Та вже через кілька занять під керівництвом вправного й чуйного педагога-хореографа народжується справжнє диво - хаотичні рухи маленьких шибеників перетворюються на гармонійний візерунок. Підхід хореографа до занять накладає відбиток на подальше ставлення дитини до танцю. У ранньому віці діти сприймають танець як захопливу гру. І ми гарантуємо -  наші кваліфіковані педагоги з навчально-виховного комплексу “Гармонія” зроблять все, щоб ваша дитина не втратила зацікавленість до цієї гри.

Поняття сучасного танцю включає у себе елементи як клубного, так і сценічного напрямку даного виду мистецтва. У цьому стилі природньо переплітаються елементи класичного танцю, модерного балету, фанку, хіп-хопу та інших стилів. Сучасний танець являє собою широке коло елементів та поєднань, він не ставить перед виконавцем жодних обмежень в інструментах самовираження. Під час занять сучасними танцями у навчально-виховному комплексі “Гармонія” дитина познайомиться з найрізноманітнішими музичними стилями і зможе знайти саме той, який їй найближчий, а також сформувати власний музичний та естетичний смак.