Кабінет логопеда

Коли і з якими проблемами слід звертатися до логопеда?

Логопед – це фахівець з усунення всіх видів мовних розладів у дітей, починаючи від постановки і автоматизації звуків до викликання мови у дітей, які не говорять зовсім. На жаль, багато батьків чекають певного віку для походу до логопеда (три роки, п'ять років ...), що є великою помилкою і обертається з часом серйозними проблемами в розвитку мови, мислення та інших функцій.

Необхідно розуміти, що є певні норми, відставання від яких є приводом тут же звернутися за допомогою до спеціаліста. Справа в тому, що чим раніше ваша дитина розпочне корекційну роботу, тим ефективніше вона буде проходити. Найчастіше саме згаяний час і можливості заважають подальшому гармонійному розвитку дитини.

Особливості прийому логопеда

Багатьох батьків цікавить питання, з якого саме віку слід займатися корекцією мовних дефектів у дитини.

Звертатися за допомогою до логопеда не обов'язково тільки перед підготовкою малюка до школи. Дитині логопед потрібен з 2-3 річного віку, якщо у неї є серйозні труднощі з усним мовленням без наявності супутньої патології.

На що потрібно звертати увагу батькам в мові дітей раннього віку:

• До кінця першого року відсутні загальновживані слова в мові ( «мама», «тато», «баба», «дай» ...);
  • Спостерігаються труднощі в розумінні зверненої мови;
  • Немає наслідування мови дорослих;
  • Відсутність фрази з 2 - 4 слів до двох років життя дитини;
  • Перестановка складів в словах, або скорочення складів («ши» замість «машина»);
  • Стійкі запинки в мові.
Заняття логопеда для дитини 2 років і старше проходить строго індивідуально, а його зміст залежить від особливостей конкретної дитини. Дитячий логопед підбирає комплекс ефективних вправ для усунення наявних мовленнєвих дефектів. Заняття з фахівцем проходять в невимушеній, ігровій формі, фахівець повинен підтримувати інтерес до навчання у маленьких діточок, що іноді буває досить складно через їх непосидючість і гіперактивність.

Заняття у логопеда включають в себе:

• постановку вимови окремих букв або їх звукових поєднань;
  • боротьбу із занадто швидкою або сповільненою промовою;
  • усунення заїкання;
  • вдосконалення чіткості мови;
  • поліпшення навичок читання або навчання йому;
  • боротьбу із гучністю голосу і окремими інтонаціями вимови;
  • подолання психологічних блоків спілкування (страх, збентеження, боязнь говорити серед великої кількості людей і так далі).
  • часті помилки у вимові букв;
  • затримка мовного розвитку або малий словниковий запас у порівнянні з віковими нормами;
  • дуже швидка або надто повільна мова малюка;
  • порушення читання, яке батькам або педагогам в школі чи дитячому садку не вдається виправити самостійно;
  • скоригувати картавість, шепелявість і інші порушення у вимові звуків;
  • усунути заїкання, гугнявість;
  • налаштувати нормальну милозвучність і ритм мови;
  • впоратися з труднощами в читанні (дислексії).

Для школяра заняття з дитячим логопедом при наявності перерахованих вище проблем необхідні, так як вони серйозно погіршують його успішність і позначаються на засвоєнні знань. Досвідчений дитячий логопед позбавить від неправильної вимови, навчить дитину правильно дихати і усвідомлено керувати своїм мовленням. Спеціаліст в доступній для малюка формі пояснить, як правильно формувати звуки, читати і дотримуватися певного темпу і звучності мовлення.

Батьки дітей, що мають відхилення у мовленні, повинні розуміти, що забезпечивши заняття з дитячим логопедом, вони повинні також займатися з дитиною і самостійно вдома. Отримані на занятті навички і знання повинні постійно закріплюватися в повсякденному житті, таким чином, дитина швидше зможе запам'ятати правильну вимову. Потрібно займатися з малюком вдома і не соромитись відвести дитину на консультацію до фахівця, так як це допоможе їй набути впевненості в собі і правильно розмовляти. Чим раніше дитячий логопед почне роботу з таким малюком, тим швидше з'явиться позитивний результат.

Якщо Вас насторожує щось у розвитку мовлення дитини, наша порада - зверніться до логопеда хоча б для того, щоб виключити можливі порушення. А при їх наявності - почати своєчасну роботу.

Пам'ятайте, що грамотна, добре поставлена ​​вимова в майбутньому принесе Вашій дитині лише користь!