Кабінет психолога

Діти швидко ростуть і змінюються  і у них теж бувають психологічні проблеми.

Дитячий психолог - це фахівець, який допомагає дорослим зрозуміти, що відбувається з їхньою дитиною, допомагає їй подолати різні психологічні труднощі, які виникають в процесі розвитку і налагодити контакт між дитиною і дорослим.

Зазвичай в процес психологічної роботи дитячий психолог включає не тільки роботу з дитиною, але і з її батьками. Робота дитячого психолога, в першу чергу спрямована на виявлення причин виникнення проблеми та пошук їх вирішення. Дитячий психолог розуміє особливості розвитку дитини, вікові кризи, через які вона проходить, закономірності роботи її психіки, важливість різних видів діяльності на певних етапах її життя.

До дитячого психолога потрібно звертатися тоді, коли ви бачите, що самі не в змозі допомогти вашій дитині справитися з тими проблемами, які у неї з'явилися. Краще за все не чекати, коли «саме пройде», а звернутися до фахівця якомога швидше, щоб стан дитини не посилювався і її проблеми не ставали хронічними.

В чому саме заключається робота дитячого психолога?

Дитячий психолог допомагає дитині впоратися з емоційними і поведінковими проблемами, труднощами в спілкуванні з однолітками і дорослими, з труднощами в навчанні і з багатьма іншими проблемами, що виникли.

Дитячий психолог допомагає зрозуміти, чому у дитини виникли ті чи інші труднощі і які є шляхи вирішення виниклих проблем, і дає вам необхідні рекомендації. Дитячий психолог також може займатися освітньою роботою і проводити для батьків семінари, курси та тренінги на різні теми з дитячої психології.

Дитячий психолог займається дуже  широким спектром  проблем, які можуть виникати у дитини в різні періоди її життя і в разі виникнення яких необхідно звернутися за допомогою до фахівця:
  • агресивна і імпульсивна поведінка,
  • замкненість,
  • капризи й істерики,
  • шкідливі звички (кусає або гризе нігті, смокче різні предмети),
  • боязкість і сором'язливість,
  • підвищена тривожність,
  • образливість,
  • упертість,
  • страхи,
  • шкільна неуспішність,
  • дитина не хоче вчитися,
  • не засвоює матеріал,
  • неуважність,
  • труднощі в переказі тексту,
  • непосидючість,
  • погана робота в класі при відмінній роботі вдома,
  • складносщі адаптації до садочка і до школи,
  • проблеми спілкування з однолітками і дорослими,
  • порушення в розвитку пізнавальних процесів (пам'ять, мислення, увага, мова дитини),
  • низька самооцінка та невпевненість у собі,
  • підвищена збудливість і гіперактивність,
  • психосоматичні проблеми (енурез, енкопрез),
  • ревнощі і суперництво між братами і сестрами.

Також до психолога можна звернутися для того, щоб отримати рекомендації про підготовку дитини до садка, щоб переглянути шкільну готовність перед надходженням в 1 клас.

Консультація дитячого психолога рекомендується не тільки при наявності складних проблем з психікою. Він може справити позитивний вплив на розвиток психологічної цілісності дитини.