Перше відвідування дитячого садка стає хвилюючим не тільки для самого малюка, а ще і для його батьків, які прагнуть зробити усе, щоб адаптація їхньої дитини була швидкою і легкою. Але тепер вам не потрібно турбуватися, адже за допомогою наших порад ваша дитина назавжди закохається в наш дитсадок.

Розкажіть дитині про свій досвід відвідування дитячого садка та дайте чесну відповідь на будь-яке запитання. Як діти, так і дорослі бояться чогось незвіданого та невідомого, тому ваші теплі спогади про дитячі роки безсумнівно підвищать впевненість малюка у собі та дадуть йому поштовх до прийняття рішення піти у дитячий садок. Скажіть дитині, що вона буде багато часу проводити поза домівкою, але у дитячому садку вона зможе відкрити свій потенціал, навчитися новому і весело провести час.

Запропонуйте дитині відвідати дитячий садок та познайомитись із виховательками і нянечкою. Обговоріть із педагогами особливості та вподобання вашого малюка для того, щоб у майбутньому вихователь якнайкраще зміг зрозуміти і стати дитині у нагоді. За 2-3 тижні до того, як дитина почне відвідувати дитсадок, постарайтеся наблизити розпорядок дня малюка до режиму, встановленого у садку, а також ознайомтеся із раціоном харчування: так дитині буде набагато легше звикнути до нової атмосфери.

Ви можете запропонувати малечі погратись у дитсадок вдома: разом виконуйте усі заняття, які зазначені у режимі дня, грайте веселі ігри, ходіть на прогулянки у відведений час та влаштовуйте нетривалу тиху годину. Важливо ділитися з малюком позитивними емоціями, розповідати про сімейну атмосферу, дружній колектив і педагогів та налаштовувати його на вдале відвідування дитсадка. Для того, щоб дитина не сумувала за вами, давайте їй улюблені м’які  іграшки, які символізують затишок і родинне тепло.

Відвідуйте дитячий майданчик, коли майбутня група малюка знаходиться на прогулянці. Там малий точно знайде товаришів і знайомих, а коли прийде вперше у дитячий садок, на нього вже чекатимуть його друзі, які не тільки проведуть екскурсію по їдальні, гурткам та медпункту, а ще і познайомлять його з іншими дітками. Ходіть із малюком на свята і дитячі дискотеки, щоб він звикав до спілкування із різними дітьми і дорослими. Дуже важливо, щоб ви підтримували дитину, якщо у неї виникають якісь непорозуміння або труднощі у садку. Обов’язково вислухайте дитину та дайте йому корисну пораду: так він почуватиметься у безпеці і довірятиме вам.

Для того, щоб протягом перших тижнів відвідування дитячого садочка малюк поступово звикав до нових умов і не перевтомлювався, ви можете залишати дитину на неповний день, а потім поступово збільшувати кількість годин її перебування там.

Насправді, найголовнішим в процесі успішної адаптації дитини є невід’ємна любов, увага і турбота з боку батьків. Тому не забувайте частіше нагадувати своїм діткам, як сильно ви любите та хвилюєтесь за них, і тоді й дитячий садочок стане для вашого малюка другою родиною!