Відповіді на ці питання є досить простими – вчені давно довели, що розвиток дрібної моторики дає поштовх розвитку мовлення у дитини. Одну третю рухової проекції на корі головного мозку становить проекція кисті, яка розташована поруч з мовною зоною. Саме тому так важливо розвивати дрібну моторику у дітей: від неї буде залежати правильне формування мовних навичок, прогрес в навчанні та благополучна соціалізація дитини.

Як розвивати дрібну моторику?

Для розвитку дрібних рухів пальчиків і ручок дітей найкраще підходять такі вправи:

• ліплення дрібних деталей з пластиліну або тіста;
  • застібання і розстібання гудзиків;
  • нанизування намистин на шнурок, а також зав’язування і розв’язування вузликів;
  • ігри з крупами, квасолею або колотим горохом;
  • малювання, в тому числі і пальчиковими фарбами;
  • гра на музичних інструментах;
  • різні масажі, погладжування, розтирання дитячих долоньок.

Діти, з якими мами регулярно грають в пальчикові ігри та які вивчають велику кількість предметів за текстурою, починають говорити раніше однолітків, яким відмовлено в таких розвагах.

У НВК “Гармонія” приділяється величезна увага заняттям на розвиток дрібної моторики. Ми використовуємо багато дидактичних матеріалів та спеціального обладнання, що стимулюють розвиток дрібної моторики, а також вправ для рук. У нас дитина отримує величезний поштовх в розвитку мови, інтелекту і руховій сфері!