Позитивне виховання

Перш ніж навчити дитину оптимістичному ставленню до життя, почніть застосовувати по відношенню до нього принципи позитивного виховання. Спочатку напишіть на аркуші паперу, ким би ви хотіли, щоб стала ваша дитина. Опишіть декількома словами, ким ви бачите свою дитину.

Найчастіше батьки хочуть, щоб їхні діти були щасливими, впевненими в собі, здоровими, добрими, успішними, незалежними. Також вони хочуть, щоб їхніх дітей любили і приймали в суспільстві.

Батьки повинні навчити дитину життєвим навичкам, які допоможуть їм стати тими, ким вони хочуть. Виховуйте дитину позитивно, розвивайте в ньому такі якості, як стійкість, доброта, впевненість в собі і оптимізм. Це буде корисним для нього протягом усього життя.

Що б не відбувалося, намагайтеся ставати краще і робити краще свою дитину. Задайте собі питання: що вам варто змінити в собі, щоб виховувати дитину більш позитивно? Як зробити більш позитивним спосіб життя дитини? Перш ніж навчити дитину оптимізму, вам слід самим стати більш позитивними.

Позитивний настрій

Позитивний настрій – це стан розуму, який необхідно розвивати. Цього можна досягти, удосконалюючи в собі хороші звички, оптимізм, постійно навчаючись чогось нового, уникаючи негативних людей і думок. Позитивний настрій дуже важливий з дитинства. Якщо дитина позитивно ставиться до поганих ситуацій, це дуже допоможе їй в житті. Як свідчить загальновідома мудрість, неважливо, що з тобою відбувається, важливо, як ти до цього ставишся. Позитивне ставлення до різних ситуацій – це дієві ліки від життєвих труднощів. Розгорнувши в дитині це якість, ви можете навчити його оптимізму.

Поради, як навчити дітей оптимізму

• дивіться на речі в позитивному світлі, сприймайте негативні події як тимчасові;
  • навчіться застосовувати обґрунтований оптимізм в життя і долати несподівані проблеми;
  • підтримуйте самі себе, навіть якщо все йде не так, як ви планували;
  • візьміть відповідальність за свої помилки, щоб контролювати свій вибір і ставлення до ситуацій;
  • перетворіть негативні твердження в позитивні;
  • уважно стежте, щоб у дитини не було серйозних проблем. Щиро обговорюйте з нею її справи і радьте, як чинити в різних ситуаціях;
  • заохочуйте дитину ділитися з вами чимось, що робить її нещасним. Дитина не повинна тримати всередині себе негативні емоції;
  • питайте дитину, що відбувалося з нею протягом дня і що змусило її посміхатися
  • поділіться історіями про те, з якими труднощами ви стикалися. Розкажіть, що вам допомогло їх подолати. Батьківський досвід є хорошим прикладом для дітей;
  • хваліть дитину за позитивну поведінку. Заохочуйте її проявляти таку поведінку все частіше;
  • мотивуйте дитину досягати мети.

Батьки повинні пояснити дітям, що нас визначають не події, що відбуваються з нами, а наше ставлення до них. Ми можемо втратити щось зовнішнє, але не наші таланти.

Реагуйте на події з оптимізмом

У житті не можна завжди залишатися щасливими. Всі емоції хороші, але ми повинні навчитися цінувати моменти, коли ми щасливі.

Погані ситуації трапляються в житті кожної людини, але ми повинні навчитися справлятися з ними за допомогою нашого оптимізму. Його секрет в тому, щоб позитивно реагувати на найскладніші ситуації в нашому житті. Реакція на події важливіше самих подій. Поясніть цю думку своєї дитини – вона допоможе йому стати оптимістом.

Молоді батьки хочуть дати своїй дитині все. Цим вони не допомагають дитині, а тільки заважають його розвитку. Замість того щоб навчити дитину позитивно реагувати на складні ситуації, вони всіляко йому догоджають. Підготуйте дитину до того, що в його житті може щось піти не так, і ви не будете поряд з ним вічно.

Чому б ви не навчили свою дитину, вона засвоїть це на все своє життя. Стати хорошим прикладом для наслідування і наставником своїй дитині. Так, іноді зайвий оптимізм може перешкодити дитині, але в цілому це позитивна якість, яке слід в ній розвинути.