Знайомі ситуації? Батьки в усьому світі стикаються з цими та іншими проблемами з поведінкою їхніх дітей кожен день. У цій статті ми розглянемо поради, які полегшать вам життя і допоможуть справлятися з поганим поводженням дитини. Але, перш ніж дізнатися, як запобігти погану поведінку дитини, слід розібратися, яка поведінка для нього є нормальним.

Яка поведінка є нормальною?

Чітких критеріїв нормальної поведінки просто немає. Все залежить від віку дитини, її особистісних якостей, емоційного розвитку та навколишнього середовища, в якій вона виховується.

В цілому поведінка дитини вважається нормальною, якщо вона відповідає соціальним, віковим і культурним нормам. Але навіть якщо вона не відповідає культурним очікуванням, але співвідноситься з віком дитини і не приносить нікому шкоди, її можна вважати цілком нормальною.

Отже, як же відрізнити нормальну поведінку від поганої?

Ознаки поганої поведінки дитини

Неслухняні діти іноді виглядають милими. Рідкісні суперечки або істерики не можна вважати ненормальною поведінкою. Але якщо така поведінка проявляється занадто часто, це може стати приводом для занепокоєння. Розглянемо кілька ознак, які свідчать про те, що поведінка вашої дитини ненормально:

– дитині важко керувати своїми емоціями. У неї часто трапляються вибухи емоцій, їх викликають незначні ситуації;

– дитина стає імпульсивною: вона може битися, розкидати або ламати речі, кричати і т.д.;

– дитина, яка зазвичай балакучиа, замикається в собі або стає грубою без причини;

– дитина часто бреше вам. Вона може красти або брати без попиту речі, які їй не належать;

– поведінка дитини позначається на їй успішності в школі. Наприклад, вона може затівати в школі бійки, прогулювати уроки і т. Д.;

– розбіжності дитини з друзями негативно впливають на її соціальне життя;

– дитина не може зосередитися на чомусь одному. Вона стає неспокійною, ледачою або невмотивованою;

– у дитини проявляється сексуальна поведінка, що не відповідає її віку;

– дитина ставить під сумнів правила, які прийняті в родині, не дотримується дисципліни. Вона може порушувати правила і не коритися вам;

– дитина завдає собі фізичну шкоду.

Слід пам’ятати, що у дітей до трьох років ще не розвинене раціональне мислення, тому їх поведінкою керують емоції. По мірі дорослішання поведінка дітей стає все більш раціональним, але вони все ще потребують підтримки батьків, щоб управляти своїми емоціями. Це нормально.

Незначні відхилення в поведінці можуть бути виправлені за допомогою певних методів виховання або поведінкової терапії. Розглянемо, які розлади поведінки можна виправити за допомогою таких методів.

8 найпоширеніших дитячих проблем з поведінкою

Діти часто порушують правила, щоб перевірити авторитет батьків. Тільки так вони можуть зрозуміти, яка поведінка допустимою, а яка – ні. Це проявляється в таких формах.

1. Неповага і сперечання

2. Лайки

3. Агресивна або насильницька поведінка

4. Брехня

5. Буллінг

6. Маніпуляції

7. Недолік мотивації і лінь

Іноді з проблемами з поведінкою дитини не так просто впоратися, як може здатися на перший погляд. У таких випадках вам може знадобитися допомога фахівця.

Коли слід звернутися до фахівця

Якщо погану поведінку дитини стає некерованим або проявляється у нього занадто часто, пора звернутися до фахівця, який зможе визначити фізіологічні або психічні причини такої поведінки.