Перші тижні соціалізації дитини в новому середовищі дуже важливі, оскільки їй уперше доведеться робити багато чого самостійно: вихователька далеко не завжди зможе підказати і прийти на допомогу. У цей період дитині варто навчитися піклуватися не тільки про себе, а й про інших, адже поступитися в тій чи іншій ситуації може далеко не кожен. Саме тому деяким малюкам дійсно складно подружитися з ким-небудь.

Ми підібрали для вас такі прийоми для більш м’якої адаптації дитини до дитячого садка:

1. Розкажіть дитині про дитячий садочок, висвітліть як позитивні, так і негативні сторони перебування там, чесно відповідаючи на усі запитання.

2. Познайомте дитину з вихователькою і нянечкою, адже так дитина буде почуватися набагато впевненіше.

3. Ознайомтеся з режимом дня у дитсадку і не забувайте дотримуватися його і вдома.

4. Для поліпшення процесу соціалізації дитини навчіть її висловлювати свої почуття, бажання і потреби: в групу ходять багато дітей, і не кожен розуміє малюка так само, як і рідна мама.

5. Не забувайте давати поради своєму дітлаху щодо спілкування з однолітками, а також згадуйте у розмові такі прості фрази: “ Давай дружити?”, “Привіт! Як тебе звати?”.

6. Кожен із нас повинен залишатися небайдужим до своєї дитини, тож обов’язково цікавтеся про справи і успіхи дитини поза домівкою.

7. Проводьте більше часу біля майбутнього дитячого садка, відвідайте дитячий майданчик, де в той час грається група вашої дитини, щоб дати їй самій переконатися, що її ніхто не образить – вона у безпеці.

8. Недарма є вислів “ почувайтесь як удома”. У дитини повинна бути асоціація з рідною домівкою: це може бути будь-яка іграшка, камінчик або прищіпка. Вона, як шматочок домашнього тепла, допомагатиме залишати приємні спогади про кожне відвідування дитсадка.

9. Постарайтеся, щоб у родині було якнайменше розбіжностей і непорозумінь, адже якщо малюк впевнений у своїх стосунках із мамою, він неодмінно потоваришує і з іншими дітьми!:)

Головний секрет швидкого пристосування дитини до нових умов – робити це поступово. Завдяки цьому ви точно знизите або навіть уникнете стресу, а це, у свою чергу, є запорукою здоров’я і щастя вашої малечі!

Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам і вашій дитині легко влитися в колектив і познайомитися із майбутніми друзями і товаришами!