1. Піклуватися про свою дитину, як про самого себе;

2. Показувати дитині приклад поведінки, яку ви хочете, щоб вона засвоїла;

3. Навчити дитину відрізняти добре від поганого;

4. Оберігати дитину від будь-якої шкоди;

5. Безумовно любити свого дітлаха.

До того, як дитині виповниться 10 років, вона повинна засвоїти 10 простих уроків. І вам необхідно їй у цьому допомогти.

1. Бути добрим – одне з головних досягнень у житті.

Інші досягнення (наприклад, гарні оцінки в школі або досягнення в спорті) також важливі. Але найважливіше – це те, як дитина ставиться до людей і до самої себе. Любов і доброта – ось що дійсно важливо в житті.

2. Любові вистачить на всіх.

Якщо у вас одна дитина, кажіть їй: «Я люблю і тебе, і тата». Якщо у вас кілька дітей, кажіть їм: «Я люблю і тебе, і твого брата/сестру. Любові вистачить на всіх – і я люблю вас однаково».

3. Твої зовнішність і тіло прекрасні.

Повторюйте це дитині кожен раз, коли вона буде в цьому сумніватися.

4. Важливо піклуватися про своє тіло.

Дитина повинна приділяти час гігієні. Годуйте її достатньо, але не перебільшуйте. Дбайте, щоб організм дитини був здоровим і сильним. Поговоріть з дитиною про те, яке неймовірне і цікаве її тіло, адже завдяки ньому вона може бігати, стрибати, обійматися і робити ще чимало корисних і веселих вправ.

5. Кожна людина унікальна.

У кожного з нас є свої унікальні здібності і таланти. І дитині не потрібно бути кращою в усьому – вона просто повинна намагатися виконувати свої завдання/справи якомога якісніше.

6. Ти не самотній.

Кажіть дитині: «Навіть якщо мене немає поруч, я завжди пам’ятаю про тебе і люблю тебе».

7. Важливо ділитися з іншими.

Поясніть дитині, що важливо ділитися з іншими дітьми іграшками, думками і навчати інших того, що вона власне вміє (наприклад, зав’язувати шнурки або кидати м’яч). Показуйте дитині приклад такої поведінки.

8. Інколи говорити «ні»- це нормально.

Якщо у дитини є якась особлива для неї іграшка, якою вона не хоче ні з ким ділитися (наприклад, подарунок від бабусі), цілком нормально сказати: «Я не хочу ділитися». Не обов’язково завжди погоджуватися з чиїмись проханнями. Але навіть коли дитина відмовляє комусь, вона повинна проявляти при цьому ввічливість.

9. Дуже важливо поважати своїх батьків.

Кажіть дитині: «Все, що ми з татом робимо, ми робимо тому, що любимо тебе. Ми хочемо, щоб ти був в безпеці. Ми хочемо, щоб ти жив якнайкраще». Подавайте дитині хороший приклад: ставтеся до себе і оточуючих з повагою.

10. Що б не трапилося, ми завжди будемо тебе любити.

Говоріть це дитині якомога частіше – це дасть їй відчути себе потрібною і улюбленою.