Усім відомо, що смажена їжа не є корисна не те, що для дітей, але й для дорослих, тому радимо краще виключити її з раціону дошкільнят. Краще замінити смажену їжу на варену, запечену, тушковану або ж приготовлену на пару – варіантів вистачає! А про жирні страви взагалі забудьте, оскільки дитяче меню має бути збалансоване за калорійністю та різноманітне – включати продукти рослинного і тваринного походження. Замініть шоколад на фрукти чи горіхи, шкідливі напівфабрикати на овочі та зелень і не забувайте про м’ясо – дитячому організму необхідно отримувати різні вітаміни! Правила прийому їжі дітей дошкільного віку включають в себе обов’язкове дотримання режиму харчування. Дитину необхідно годувати не менше 4-5 разів на день в один і той же час. Дієтологи вважають, що при недотриманні режиму організм дитини зазнає надмірного напруження, яке загрожує збоями в діяльності шлунково-кишкового тракту.

Деякі батьки забувають, що на дитячий апетит впливай й естетична сторона прийому їжі. Тому намагайтесь зробити вигляд страви максимально апетитним, а якщо ви ще й купите симпатичний посуд з дитячими малюнками та гарно наріжете овочі  – вітаємо, у вас тепер вдвічі більше шансів привити любов дитини до корисних продуктів!

Насправді, овочі та фрукти, а тим більше виготовлені з них соки та інші продукти, можуть, в основному, служити джерелом вітаміну С (аскорбінової кислоти), каротину (попередника вітаміну А), фолієвої кислоти і біофлавоноїдів (вітаміну Р), вітаміну К. Що ж стосується вітамінів групи В (В1 В2, В6, В12, РР і ін.), а також жиророзчинних вітамінів А, D, і Е, то їх зміст в овочах, фруктах і продуктах на їх основі не може внести реальний внесок в забезпечення маленького організму.

Наприклад, такі вітаміни, як Вітамін В1 – це м’ясо (особливо, субпродукти), або грубі сорти хліба і крупи – гречка, вівсянка, пшоно. Вітамін Е – рослинне масло. Хліб, в якому є вітаміни – це хліб, випечений з борошна грубого помелу, з висівками. Саме висівки – оболонка зерна – найкорисніше в хлібі. Однак, щоб отримати, наприклад, добову норму вітаміну В1 (його треба всього 1,5 мг) з їжею, потрібно з’їдати кілограм чорного хліба, або півкіло нежирного м’яса. Щоб отримати добову норму вітаміну В2 – випити літр молока або з’їсти півкіло сиру. Тому так необхідно дотримуватися правил різноманітного і збалансованого харчування.

У віці 2-3-х років багато дітей починають відвідувати дитячий садочок. Харчування малюка залишиться повноцінним і адаптація до нового способу життя пройде швидше, якщо домашня їжа буде поєднуватися з тим, що пропонують Вашій дитині на сніданок, обід, полуденок та вечерю в дитячому садочку.