Потрібно знаходити способи підтримки дитячого потягу до знань, ефективні методики, які розвивають дитячий розум. У такій непростій справі не впоратися без помічника. У цій статті ми пропонуємо кілька корисних рекомендацій з приводу ефективного інтелектуального розвитку малюка.

Головні умови розвитку маленьких учнів:

1. Переконаність батьків у таланті малюка;

2. Регулярні інтелектуальні тренування;

Перша умова входить до психологічної підготовки. Якщо познайомитися з біографіями відомих учених, винахідників, виявиться, що на момент навчання у школі педагоги вважали їх абсолютно безталанними. Але віра і підтримка батьків допомогла їм повірити у себе, у свій талант і досягти успіху, всесвітнього визнання. Ви повинні розуміти, що любов і підтримка рідних людей дає крихітці почуття безпеки і впевненості, допомагає їй подолати будь-які перешкоди, впоратися з невдачами і досягти поставленої мети.

Щоб розкрити і спрямувати потенціал дитини, вам необхідно використовувати особливі методи виховання, навчання:

1. Організувати навчання так, щоб навчатися було весело і цікаво. Зацікавити дитину в процесі важливо, щоб малюк не сприймав знання, як неприємний обов’язок, і навчався із задоволенням.

2. Мінімізувати критику. Давати оцінки тільки вчинкам, а не здібностям і рисам характеру дітлаха.

3. Хвалити за реальні, хай навіть маленькі досягнення. Заохочувати дитяче прагнення опановувати щось нове – інтереси, захоплення, самостійність.

4. Не надавати величезного значення помилкам, оцінкам. Шукати разом із дитиною позитивні сторони навчання, методи вирішення складних ситуацій.

5. Давати учню складні, але здійсненні завдання. Підвищувати рівень складності, коли він навчиться легко пристосовуватися до навантажень. Труднощі- важлива складова розвитку. Якщо від самого початку все дається легко, учень втрачає потяг до знань. А при вирішенні складних задач він відчуває себе сильним, стає впевненим, готовим до нових випробувань.

Щоб розвинути розумові здібності дитини, потрібно регулярно тренувати мозок.

Не важливо, народився ваш малюк із визначними здібностями або не проявляє особливих талантів. У будь-якому випадку необхідно піклуватися про усебічний розвиток дитячого розуму:

– логіки;

– аналітичного мислення;

– пам’яті;

– уваги і спостережливості;

– образного мислення;

– кмітливості( здібності використовувати знання, досвід, інструкції, вмикати уяву);

– здібності робити висновки, обґрунтовувати свою думку, приймати самостійні рішення.