Коли діти граються, вони не тільки розважаються і спілкуються з однолітками і дорослими. Ігри ще й корисні: одні сприяють фізичному розвитку дитини, інші покращують її мову і пам’ять, а деякі спрямовані на виховання кращих якостей. Тому, регулярні ігри з малечею – це досить важливий аспект в її розвитку. Давайте розглянемо деякі з них:

1. Добра гра – «Дерево бажань». Для цієї гри візьміть кольоровий папір, виріжте з неї смужки, напишіть на них разом з дитиною, щоб ви побажали собі, близьким, жителям планети. Наприклад «Хочу, щоб всі жителі Землі були здоровими», «Хочу, щоб мої друзі були щасливими», «Хочу, щоб був мир у всьому світі». Після цього прив’яжіть папірці на мотузочки і повісьте на дерево в улюбленому парку.

2. Гра «Жаби і купини». Перед грою повправлятися з дитиною в інтонації проголошення фрази: «Ква-ква, посунься!» Як сказати її ввічливо, висловивши прохання?

Розкладіть по підлозі подушки на відстані, яку можна подолати в стрибку з невеликим зусиллям. Це будуть купини. Гравці – жаби, що живуть на болоті. Вони стрибають на подушки сусідок і квакають: «Ква-ква, посунься!» Разом жабам на одній купині тісно, ​​і тоді одна з них стрибає далі і шукає собі нову купину. Також вона може зіштовхнути з купини свою сусідку або ж поступитися місцем на її прохання.

3. Гра «Ревушка і Злючка». За допомогою лічилки вибирається той, хто буде виконувати яку роль. Завдання ведучого – знайти спосіб, за допомогою якого вдасться заспокоїти Ревушку і Злюку. Ви говорите: «Одного разу дві подружки пішли гуляти. Вони потрапили під сильний дощ. І тоді одна з них стала плакати. Покажи як? Може вона перестане плакати, якщо її розсмішити?», – і тут малюк повинен придумати, як це зробити. Ви продовжуєте: «Може її треба переодягнути в сухий і чистий одяг? Заспівати веселу пісеньку? », – дитина спробує це зробити. Ви говорите: «Інша стала злитись. Покажи як? Як же допомогти Злюці? Може, потопати ногами? Покричати? Вмитися, щоб змити злість? Подивитися в дзеркало і скорчити смішну гримасу, щоб розсмішити? Подумати про щось хороше?» Нехай малюк пробує робити те, що ви пропонуєте.

4. Гра «Скажи навпаки». Дорослий називає вчинок або рису характеру людини, а дитина повинна назвати слово з протилежним значенням. Наприклад: «Поганий вчинок – хороший; працьовитий – ледачий, жадібний – безкорисливий; щедрий – скупий; ласкавий – грубий; акуратний – неохайний; доброзичливий – ворожий; турботливий – байдужий; боягузливий – сміливий; злий – добрий».

5. Гра-змагання «Хто більше?». У компанії дітей можна запропонувати виконувати різні завдання. Наприклад: сказати якомога більше ввічливих слів, одній команді – згадати прислів’я, інший – пояснити їх зміст.

Таким чином, ви бачите, в яких формуються позитивні якостей дітей. Перш за все, це тепле емоційне спілкування з щирою увагою до почуттів. Не менш важливе виявлення співпереживання дітей один до одного, а також проявлення турботи і уваги до оточуючих. Ми в НВК «Гармонія» граємось з дітками в різні розвиваючі ігри, які тільки позитивно впливають на формування малечі, прививають хороші якості та безумовно зроблять їх щасливими!