На жаль, осінь – це не тільки прекрасна пора і захоплюючі ігри з дитиною, як вдома, так і на вулиці. Для когось осінь – це регулярні походи в аптеку за різними ліками. Від кашлю, гарячки і червоного горла. Навколо всі чхають і передають естафету один одному. А це значить, що осінь ще й серйозний привід вступити в сутичку з вірусом і зрозуміти, на що здатний імунітет дитини.

Чим більше турботи, тим частіше лікарняний. Здавалося б, з народження малюк оточений всім необхідним. Тепла підлога, ніяких протягів, не продувається одяг, прогулянки тільки в гарну погоду. Але як тільки подуло з вікна або трохи потрапили під дощ, все, – здрастуй, грип! І зрозуміло чому – надмірна опіка просто позбавляє дитину можливості самій пристосовуватися до умов життя, зміцнювати свій імунітет.

Виникає питання: як же тоді себе вести? Адже не будеш виганяти дитину на вулицю в дощ в легкій майці, щоб він «пристосувався»? І де ця грань між нормальною турботою і надмірною опікою?

Імунітет – це природна здатність організму чинити опір різним інфекціям. Складна система, в роботі якої задіяні всі органи. А значить, однієї чарівної таблетки для зміцнення імунітету дитини в природі не існує! Зміцнювати треба не окремі частини тіла, а весь організм. І займатися цим потрібно не час від часу, а регулярно. І чим раніше взятися за цю справу, тим здоровішою буде дитина.

Фізкультура. Спорт – один з важливих пунктів в програмі по зміцненню імунітету дитини. Дітей бажано віддавати в спортивні секції з ранніх років, де 2-3 рази в тиждень вони будуть оздоровлюватися.

Прогулянки. Вони повинні бути щоденними і в будь-яку погоду. Знаючи міру і озброївшись відповідним одягом, ми вчимо маленький організм, що у природи немає поганої погоди.

Провітрювання. Здавалося б, просто відкрита кватирка. Та й та робить свої справи – виганяє мікроби з приміщення, освіжає простір і навіть гартує організм.

Збалансоване харчування. Велике значення має повноцінне різноманітне харчування дитини. У їжі повинні міститися вітаміни, мінерали та мікроелементи, які допоможуть в боротьбі з можливою недугою.

Профілактика. Краще – не тільки в період застуд, а кожен день. Полоскання горла, промивання носа, миття рук з милом. Ну а якщо вже захворіли – діяти негайно, в перші ж години – на рішучу боротьбу з заразою!

Втім, для здоров’я малюка важливо не тільки все перераховане, але і горезвісна «погода в домі» – психологічна обстановка в сім’ї, садку, школі. Щоб малюк ріс здоровим і щасливим, йому потрібна здорова психологічна атмосфера навколо. НВК “Гармонія” не тільки виконує всі вищезазначені профілактики, але й огороджує дітей від негативу – ми дбаємо і передаємо як можна більше позитивних емоцій нашим вихованцям!