Розглянемо кілька способів впоратися з поганою поведінкою дитини.

1. Не реагуйте на погану поведінку. Коли ви реагуєте на погану поведінку дитини, то заохочуєте її.

2. Зберігайте позитивний настрій. Якщо ви акцентуєте свою увагу на поганій поведінці дитини, вам буде важко знайти ефективне вирішення цієї проблеми. Зосередьтеся на тому, яких змін в поведінці дитини ви хочете досягти, і рухайтеся до наміченої мети.

3. Будьте послідовні у своїй реакції на поведінку дитини. Що ще більш важливо, будьте послідовні, встановлюючи покарання за погану поведінку, так як вам слід довести справу до кінця.

4. Проте, іноді варто міняти старі правила, які не працюють. Це допоможе змінити звички дитини. Наприклад, ви можете скоротити дитині час на перегляд телевізора, комп’ютерні ігри або інші заняття.

5. Покажіть хороший приклад. Змініть свою поведінку, щоб змінити поведінку дитини. Діти наслідують батьків саме через переконання, що батьки все знають найкраще.

6. Дисципліна необхідна, але вона ефективна тільки тоді, коли ви послідовні в своїх діях. Ви повинні добре подумати, перш ніж встановлювати правила.

7. Розслабтеся. Не переживайте сильно через крики, суперечки і непокори дитини. Іноді потрібно відпочити від зайвої дисципліни.

8. Використовуйте заохочення за хорошу поведінку. Якщо дитина частіше проявляє хорошу поведінку, не забувайте похвалити її за це.

Заняття для дітей, у яких проявляються проблеми з поведінкою

Виправити поведінку дитини найефективніше в ігровій формі. Є кілька занять, які допоможуть батькам впоратися з поганою поведінкою дитини.

1. Фізичні навантаження та вправи – найкращий засіб випустити пар і впоратися з негативними емоціями. Коли дитина збуджена або зла, ви можете запропонувати їй пограти на вулиці, щоб виплеснути енергію. Якщо дитина не має такої можливості, вона вихлюпує енергію іншими доступними способами – за допомогою істерик, деструктивної поведінки і т. Д.

2. Рольові ігри – це чудове заняття, яке може навчити дитину контролювати свої імпульси. Одним з головних факторів, що впливають на поведінку дітей, є відсутність самоконтролю.

3. Запропонуйте дитині почитати книгу. Це заняття особливо ефективне перед сном, коли дитина ще активна і їй потрібно заспокоїтися і розслабитися.

4. Розповідь історій – це ще одне заняття, що дозволяє направити енергію дитини в позитивне русло і включає уяву дитини. Це заняття також допомагає їй підвищити настрій.

5. Грайте в ігри, в яких заохочується хороша поведінка, читайте книги, які вчать дитину доброті, дружбі і ввічливості. Коли дитина дізнається, наскільки корисно в житті хороша поведінка, вона, ймовірно, перестане вести себе погано.

Дитина має право на випадкові прояви поганої поведінки. Не намагайтеся кожен раз її пригнічувати. Однак, якщо така поведінка регулярно повторюється, вам необхідно вжити заходів. Якщо ви вважаєте, що ситуація вийшла з-під контролю, зверніться до фахівця.

Перш ніж вважати свою дитину поганою, постарайтеся зрозуміти причину такої її поведінки. При правильному підході ви зможете її змінити. Зрештою, ви ж хочете виховати вашу дитини доброю, розумною і розважливою людиною, чи не так?